AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fiii-korczynski-bieg-i-nordic-walking-do-przadek&chs=350x350&chld=L|4

Aktualność

01-10-2018III Korczyński Bieg i Nordic Walking „Do Prządek”

Za nami 3. edycja Korczyńskiego Biegu i Nordic Walking do „Prządek”. W sobotnie popołudnie prawie stuosobowa grupa uczestników stanęła na starcie zawodów na ul. Dolińskiej. Piękna słoneczna aura zachęciła do aktywności ruchowej. Znakomite warunki sprawiły, że wielu z naszych stałych uczestników osiągnęło życiowe rezultaty na tej trasie. Najlepszą na niespełna pięciokilometrowej trasie była Katarzyna Albrycht z Krościenka przed Beatą Kandefer z Korczyny i Agnieszką Pękosz z Przemyskiego Klubu Biegacza. Wśród mężczyzn zwyciężył Hubert Wierdak przed Grzegorzem Kostyczem i Dominikiem Kijowskim. W marszu Nordic Walking zwyciężyli Małgorzata Oleksyk z Bieszczadzkiego Klubu Nordic Walking oraz Marcin Michalec z Krosna. W klasyfikacji biegowej mieszkańców Gminy Korczyna wśród kobiet zwyciężyła Beata Kandefer przed Ewą Gerlach oraz Patrycją Gierlach. Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Mateusz Błaż z Komborni przed Grzegorzem Słowikiem z Iskrzyni i Michałem Zychem z Korczyny. W klasyfikacji Nordic Walking  zwyciężyła Danuta Gonet przed Klaudią Drzyzgą. Wśród panów tryumfował Grzegorz Półchłopek przed Robertem Lisem. Nagrody zwycięzcom wręczali Wójt Gminy Korczyna Jan Zych i prezes Stowarzyszenia Prządki-Ski Marek Marcisz. Po zakończonej dekoracji odbyło się losowanie nagród spośród wszystkich uczestników imprezy. Główną nagrodę – pobyt w hotelu w Budapeszcie ufundowała pani Sabina Bartyzel Dyrektor Mercure Budapeszt Korona Region Węgry. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali policjanci z Posterunku Policji w Korczynie oraz mocna ekipa strażaków z OSP Węglówka. Po zmaganiach na trasie wszyscy uczestnicy regenerowali się przy pysznym gulaszu przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czarnorzekach. Impreza ta nie odbyłaby się bez grona sponsorów, którzy co roku wspomagają to wydarzenie sportowe:

Gmina Korczyna, Powiat Krośnieński, Stowarzyszenie Prządki-Ski, Zielona Terapia, Nowy Styl Group, portal aktywnakorczyna.pl,  BONUS Folie i opakowania, Usługi BHP JR Kadry PPOŻ, Dwór Kombornia, GREE.SHOP, Materiały Budowlane – Witold Gonet, PLUS-BIS Korczyna, Małgorzata REICH,  Wigor – Studio Poprawy Kondycji Ciała, Premium Nasz Sklep DELIKATESY, Zielony Koszyk, Skyaktiv – siłownia – fitness, pole dance.

Hubert Wierdak

GALERIA

WYNIKI

Podziel się: