AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fjarmark-korczynski-2019-2&chs=350x350&chld=L|4

Aktualność

30-07-2019Jarmark Korczyński 2019

27 i 28 lipca Kompleks Sportowy w Korczynie zmienił się w jedną z największych plenerowych imprez w okolicy. Pierwszy dzień Jarmarku zapoczątkował towarzyski Turniej Piłki Nożnej, w którym upór i wolę walki prezentowały m.in. Korczyńskie Mamuśki oraz młode kotwiczanki Kotwica Girls. Rozegrane mecze pełne były poświęcenia, sportowego ducha i zdrowej rywalizacji. Po zmaganiach sportowych przyszedł czas na „małe co nieco” dla ducha. Na naszej Jarmarkowej scenie wystąpili młodzi artyści związani z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Kolejnym punktem sobotniej imprezy był pokaz psów ras polskich. Wystawcy zaznajomili publiczność ze specyfiką naszych ras i  zaprezentowali swoich podopiecznych. Wieczorem czekała na uczestników Jarmarku Korczyńskiego zabawa z Zespołem Vamos.

W niedzielę, odwiedzający Jarmark mogli zaopatrzyć się w rękodzieło, napić się tutejszego wina i skosztować słodyczy naszych miodów. Część artystyczną rozpoczęliśmy recitalem Anety Aszlar. Zadedykowała ona swój występ zmarłemu Ojcu. Kolejnym punktem programu był koncert zespołu Kwarta Czystey, który rozgrzał publiczność przed finałowym koncertem.

Gwiazdą tegorocznego Jarmarku Korczyńskiego był zespół BRAThANKI. Wykonali dla nas swoje największe przeboje. Za wspaniały występ podziękował wójt Jan Zych oraz dyrektor GOK Wojciech Tomkiewicz. Zespołowi wręczono drobne upominki. Kapryśna lipcowa pogoda nie pozwoliła publiczności na zabawę do późnej nocy. Ulewny deszcz przerwał  „dyskotekę pod gwiazdami” prowadzoną przez DJ Sancheza.

Jarmark Korczyński odbył się w ramach projektu „Korczyńskie Lato” - cykl imprez kulturalnych i sportowo – rekreacyjnych promujących pogórze Strzyżowsko – Dynowskie, dofinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny „Europa inwestuje w obszary wiejskie”.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i wystawcom. Do zobaczenia w przyszłym roku!

 

GALERIA

Podziel się: