AAA http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chl=http%3A%2F%2Fgok.korczyna.pl%2Fwiadomosc%2Fmityng-lekkoatletyczny-7-9-06-2019&chs=350x350&chld=L|4

12-06-2019Mityng Lekkoatletyczny 7-9.06.2019

Wspaniała pogoda, cudowne warunki techniczne i ogromna liczba uczestników – tak w kilku słowach można podsumować Letni Mityng Lekkoatletyczny, który odbył się 7 i 9 czerwca na stadionie przy Szkole Podstawowej w Korczynie. W piątek siódmego czerwca rywalizowały dzieci i młodzież szkolna z terenu gminy Korczyna, a w niedzielę dorośli, którzy licznie przybyli na to święto rodziny i sportu. Przez dwa dni w zawodach wzięło udział ponad 140 uczestników w następujących kategoriach: biegi krótkie na dystansie 60 i 100 metrów, biegi długie 600 i 800 metrów, bieg na mile, skok w dal oraz pchnięcie kulą. W rywalizacji dzieci i młodzieży na wyróżnienie zasłużyła zwyciężczyni w kategoriach biegowych 100 i 800 metrów oraz skoku w dal Maja Wajda. W biegu na mile dla dorosłych w rywalizacji kobiecej zwyciężyła Oliwia Adamiec. Na tym samym dystansie w męskiej rywalizacji bezkonkurencyjny okazał się Grzegorz Słowik. Ducha rywalizacji czuło się na każdym kroku, ale tak naprawdę liczył się fun i aktywnie spędzony czas. Na mityng lekkoatletyczny połączony z piknikiem rodzinnym przybyło wielu kibiców i obserwatorów dla których przygotowano występy artystyczne  oraz liczne atrakcje dla dzieci. Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli: Wójt Gminy Korczyna Jan Zych, Dyrektor Szkoły Podstawowej Artur Stodolak i Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Wojciech Tomkiewicz. Letni mityng lekkoatletyczny odbył się w ramach projektu „Korczyńskie Lato” - cykl imprez kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych promujących pogórze Strzyżowsko – Dynowskie, dofinansowane przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: „Europa inwestuje w obszary wiejskie”.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy ponownie w przyszłym roku!

WYNIKI 07.09.2019

WYNIKI 09.06.2019