Słodko-gorzki recital na dwa serca nie tylko dla zakochanych
Poniedziałek, 02-02-2026Data publikacji, Poniedziałek, 02-02-2026,Paweł FiejdaszAutor, Paweł Fiejdasz,341Ilość wyświetleń, 341
Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie zaprasza na walentynkowe spotkanie z muzyką, czyli „Słodko-gorzki recital na dwa serca”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 15 lutego 2026 roku o godz. 17.00 w Sali widowiskowej Domu Strażaka w Korczynie (ul. J. Szczepanika 2). Recital jest pierwszym wspólnym projektem artystycznym aktorskiego małżeństwa Dagny i Mateusza Mikosiów. Artyści zabiorą słuchaczy w muzyczną podróż przez XX wiek, złożoną z najpopularniejszych polskich utworów opowiadających o miłości i relacjach damsko-męskich. W programie znajdą się nastrojowe ballady, energetyczne duety oraz kabaretowe szlagiery z repertuaru m.in. Hanny Banaszak, Anny Jantar, Mieczysława Fogga, Zbigniewa Wodeckiego, Katarzyny Sobczyk i Agnieszki Osieckiej. Sceniczna charyzma, aktorskie doświadczenie oraz wyczuwalna od pierwszych dźwięków chemia śpiewającej pary, a także energetyczne aranżacje pianisty Mikołaja Babuli, gwarantują prawdziwą muzyczną ucztę – czasem słodką, czasem gorzką, a momentami nawet lekko pikantną. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne zaproszenia, które można odebrać w biurze Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie (ul. Rynek 18a, pok. 29, tel. 13 43 540 80). A jeśli ktoś nie zdąży odebrać zaproszenia – z przymrużeniem oka uspokajamy: w miarę wolnych miejsc oczywiście będzie można usiąść na sali. Zapraszamy wszystkie pary, singli i miłośników dobrej muzyki na walentynkowy wieczór pełen emocji, humoru i pięknych dźwięków.