Sportowe zmagania na korczyńskim stadionie lekkoatletycznym
Poniedziałek, 21-06-2021Data publikacji, Poniedziałek, 21-06-2021,Paweł GromadzkiAutor, Paweł Gromadzki,3988Ilość wyświetleń, 3988
Korczyński stadion lekkoatletyczny przy Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie we wtorek 15 czerwca zamienił się w arenę, na której zmagali się najlepsi sportowcy naszej gminy. Letnie Zawody Lekkoatletyczne zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Korczynie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Korczynie podzielone zostały na dwie części. W pierwszej uczniowie szkół podstawowych (reprezentacje wystawiła: Korczyna, Węglówka, Kombornia) zmierzyli się w biegach sprinterskich, skoku w dal i sztafetach. Cześć druga, wieczorna to „Korczyńska Wieczorna Mila”. Nowa formuła zawodów, w której starsi biegacze mieli do pokonania 1609 metrów, jak zapewniają organizatorzy: „ma szansę wpisać się na stałe w kalendarz korczyńskich imprez.”
O organizację imprezy zadbali nauczyciele korczyńskiej szkoły oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury. Zabezpieczone zostały przez ratownika medycznego, czuwającego nad bezpieczeństwem uczestników.
Po obu częściach rozgrywek odbyły się uroczyste podsumowania, na których zwycięskim zawodnikom zostały wręczone przez wójta Jana Zycha, zastępcę wójta Katarzynę Urbanek oraz dyrektora szkoły Artura Stodolaka nagrody rzeczowe.
Zawody zostały zorganizowane przy wsparciu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”, pod patronatem medialnym miesięcznika „Prządki”.